مشاوره آنلاین رایگان

آموزش گیتار چپ دست ها

آموزش گیتار چپ دست ها

راهنمای کامل هنرآموزان چپ دست گیتار

 درست است که تعداد افراد راست دست در جهان بسیار بیشتر از افراد چپ دست می باشد و در نتیجه اکثر گیتارهای تولید و ساخته شده که در بازار موجود است هم  مناسب افراد راست دست هستند. اما جای نگرانی وجود ندارد، زیرا چپ دست بودن نمی تواند در مسیر یادگیری نواختن گیتار یک سد محسوب شود و با تمرین کافی شما از نظر  میزان موفقیت و نتیجه گیری، در انتهای این مسیر هیچ تفاوتی با راست دست ها نخواهید داشت. با ادامه به خواندن این مطلب در سایت ریتم آوا در خواهید یافت که آموزش گیتار چپ دست ها انقدر هم مشکل نیست و مطالب حاشیه ای آموزش گیتار برای افراد دست چپ را رها کنید همراه سایت ریتم آوا باشید تا بیشتر برایتان توضیح دهیم .

مطالعه کنید » کلاس آموزش گیتار

سه راه اصلی برای آموزش گیتار چپ دست ها وهنرآموزان  چپ دست گیتار

در کل سه راه برای شما هنرآموزان گرامی که چپ دست هستید معرفی خواهد شد که می توان گفت بجز این سه راه، راه دیگری وجود ندارد.

راه حل اول :

اولین پیشنهاد  و بهترین راه همان است که مانند هنرآموزان راست دست به تمرین بپردازید و ادامه دهید. ممکن است این جملات برایتان عجیب و نشدنی و حتی سخت و بسیار آزار دهنده بنظرتان  برسد ولی در حقیقت اینگونه نیست. درست است که تمایزات مهم عملکردی در نیمکره های دوطرف مغز، و نمیکره های مغز افرادی  چپ دست هستند  و راست دست هستند وجود دارد ولی برای نواختن  گیتار به صورت حرفه ای، برتری تنها یک دست، چندان مهم و مد نظر نیست. چیزی که در این میان از  اهمیت زیادی برخوردار است و بسیار تاثیر گذار است، میزان هماهنگی دقیق بین دست ها و انگشت هاست. شما چه چپ دست باشید و چه راست دست تفاوت چندانی ندارد، زیرا میزان  هماهنگی مدنظرتان با تمرین کافی و حوصله حاصل میشود.همانطور که مطلع هستید  در نواختن سازهای زیادی  مثل سنتور، پیانو و ...  راست دست بودن  و یا چپ دست بودن هنرآموزان تاثیری در نواختن ساز مورد نظرشان ندارد، در نواختن اصولی گیتار  شما باید انگشت های هر دست را که برای هر تکنیکی که تمرین دهید،  و انگشتانتان را قوی کنید . شما هنرآموز چپ دست هنگامی  که ابتدا شروع به یادگیری نواختن گیتار می کنید، اگر سیم های ساز گیتار تان را نسبت به دست چپتان ببندید ( یعنی سیم ها را برعکس حالت معمولی و طبیعی  گیتار نصب کنید ) شاید بتواند به شما کمک کند که کمی کار یادگیری را راحت تر از قبل پیش ببرید.

اما اگر بطور معمول و طبیعی و به شیوه ی افراد راست دست تمریناتتان را شروع کنید و ادامه دهید، در آینده نزدیک خواهید فهمید که چه کمک  بزرگی برای  خودتان انجام داده اید . هرگز فراموش نکنید که ایجاد هماهنگی بین دو دستتان در حین انجام تمرینات در اوایل یادگیری گیتار برای شما هنرآموز نیاز به حوصله فراوان و تمرین و صبر زیادی دارد، و این کاملا  به اراده و پشتکار شما هنرآموز عزیز بستگی دارد که کار را تا کجا ادامه دهید، امید نشوید و از  ادامه مسیر کنار نکشید هر کسی که میزان بیشتر ی تمرین کند و به تعداد دفعات بیشتری تمریناتش را تکرار کند، انگشت هایش قوی تر و پیشرفت هایش بیشتر و سریع تر  خواهند بود و نوازندگی تکنیکال گیتار برایش بسیار آسان تر خواهد بود. اگر شما نیز دست چپ هستید علاقه مند آموختن حرفه ای نواختن گیتار هستید ، سایت ریتم آوا با ارائه دوره های آموزش گیتار چپ دست ها این امکان را فاهم کرده تا آموزش گیتار برای افراد چپ دست دیگر رویا نباشد. برای تهیه دوره با مشاوران سایت ریتم آوا در تماس باشید.

مطالعه کنید » آموزش گیتار از صفر

راه حل دوم :

راه حل پیشنهادی دوم ریتم آوا جابجا کردن سیم های باس و تریبل بر روی گیتارتان  و نواختن با دست چپتان است. شاید این روش راحت تری در مقایسه با روش قبلی بنظر برسد، ولی تفاوتی در یادگیری و میزان تمرین شما هنرآموز عزیز ندارد. اینجا بین دو روش ذکر شده درست و غلطی وجود ندارد، بلکه تنها موضوع انتخاب شما بین دو روش ذکر شده است. این روش هم برای چپ دست هاست ولی پس از انجام این روش دقت کنید که استادتان توانایی آموزش به شمارا در این حالت داشته باشد و یا بتوانید در اینترنت به میزان کافی دوره های مخصوص دست چپ هارا پیدا کنید زیرا اکثر آموزش های گیتار مناسب راست دست ها طراحی شده است ولی نگران نباشید شما با با گذراندن دوره اموزشیتار برای افراد چپ دست در سایت ریتم آوا قادر خواهید بود مانند یک فرد دست راست به زیبایی گیتار بنوازید.  مشکل احتمالی دیگری که ممکن است بوجود بیاید، این است که شما به عنوان یک گیتاریست در بین دوستان خود شناخته شده اید. در هر جمعی که گیتاری وجود داشته باشد از شما خواسته خواهد شد که  اندکی بنوازید. شما هم قبول می کنید ولی وقتی که گیتاری که برای شما نیست به دست شما می دهند شما خواهید دید که حتی یک ملودی و قطعه خیلی ساده هم نمی توانید بنوازید! چرا؟ چون گیتار خودتان نیست و این گیتار معمولی و تنظیم نشده است . شما یک چپ دستید و باید همیشه فقط با  گیتار خودتان که سیم های باس و تریبل جابجا هستند بنوازید . اگر شما نیز دست چپ هستید علاقه مند آموختن حرفه ای نواختن گیتار هستید ، سایت ریتم آوا با ارائه دوره های آموزش گیتار چپ دست ها این امکان را فاهم کرده تا آموزش گیتار برای افراد چپ دست دیگر رویا نباشد. برای تهیه دوره با مشاوران سایت ریتم آوا در تماس باشید .

راه حل سوم:

راه حل سوم که آخرین پیشنهاد ریتم آواست  این است که شما از ابتدا یک گیتار مخصوص چپ دست خریداری کنید توجه کنید که باتوجه به کمیاب و نادر بودن این نوع گیتار ها، نسبت به قیمتشان، کیفیتشان پایین تر خواهد بود و تنوع انچنانی در انتخاب نخواهید داشت. این نکته را فراموش نکنید که نوازندگی گیتار با نوشتن با خودکار برای  افراد چپ دست و افراد  راست دست بسیار متفاوت است، شما باید به نوازندگی حرفه ای گیتار با دست چپ علاقه ی بسیار زیادی داشته باشید، تا این روش را انتخاب کنید. سایت ریتم آوا با ارائه دوره های آموزش گیتار چپ دست ها این امکان را فاهم کرده تا آموزش گیتار برای شما دیگر رویا نباشد.

کلام نهایی :

اگر شما نیز دست چپ هستید علاقه مند آموختن حرفه ای نواختن گیتار هستید ، سایت ریتم آوا با ارائه دوره های آموزش گیتار چپ دست ها این امکان را فاهم کرده تا آموزش گیتار برای افراد چپ دست دیگر رویا نباشد. برای تهیه دوره با مشاوران سایت ریتم آوا در تماس باشید.

نظرات بازدیدکنندگان