کلاس یادگیری هنگ درام

کلاس یادگیری هنگ درام

هنگ درام را میتوان یکی از موفق‌ترین سازهای ابداعی دانست که در هزاره‌ی جدید به دنیا معرفی شده است. این ساز که تقریبا نوپا بوده و بسیاری از افراد نسبت به آن آشنایی ندارند صدایی بسیار باکیفیت از خود منتشر می‌کند و با توجه به اینکه برندهای مختلفی اقدام به تهیه و ساخت آن کرده‌اند شما می‌توانید آن را در کیفیت‌های مختلفی تهیه نمائید.

در واقع این ساز در سال 2000  توسط فلیکس روهنر و سابینار شارر به دنیا معرفی شده است و به آن هندپن نیز گفته می‌شود. همچنین جزء سازه‌های کوبه‌ای-ملودیک به حساب می‌آید. اگر اولین بار به این ساز نگاه کنید آن را به یک سفینه فضایی در فیلم‌های علمی-تخیلی تشبیه می‌کنید حتی بسیاری آن را همچون سپرهای جنگی دوران باستان می‌بینند. درواقع این ساز از دو صفحه بیضی شکل ساخته شده که جنسی فلزی دارند و به صورت قرینه به یکدیگر چسبانده شده‌اند.

اجازه دهید یک سوال از شما بپرسم؛ با توضیحاتی که در رابطه با هنگ درام خدمت شما ارائه شد، آیا به آموزش هنگ درام علاقه مند شده‌اید؟ در این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در رابطه با یادگیری این ساز دوست داشتنی و نوپا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه هنگ درام بنوازیم

شاید با خود فکر کنید که نواختن هنگ درام سخت است و اغلب این سوال که چگونه هنگ درام بنوازیم در ذهنتان رژه می‌رود. باید بگوییم که کوک این ساز کاملا ثابت بوده و همانند سایر سازهای موجود نیازی به تغییر دستی آن نیست و به صورت دیاتونیک ساخته می‌شود. این ساز صدایی یک حالتی دارد و این امکان را به شما می‌دهد تا گام مورد نظر خود را انتخاب نمائید تا صدای آن با سلیقه و کاربرد شما مطابقت داشته باشد.

گام هنگ درام‌ها معمولا ر مینور می‌باشد اما اغلب سازندگان حرفه‌ای شکل‌ها و مدل‌های متنوعی از آن را میسازند تا نوازندگان با توجه به بودجه، راحتی و نیازشان یکی از آن‌ها را خریداری نمایند. در هنگام نواختن هنگ درام با 8 یا 9 نت روبرو می‌شود اما باید به خاطر داشته باشید که نت اصلی همواره در وسط قرار گرفته و پرحجم‌تر از صداهای دیگر بوده و بیس بیشتری نیز دارد. باقی نت‌‌ها را میتوانید در اطراف نت اصلی مشاهده نمائید.

ثبت نام کلاس آنلاین و حضوری هنگ درام

نواختن هنگ درام

اگر خواهان نواختن هنگ درام هستید در وهله اول باید به سراغ آموزشگاه یا آکادمی موسیقی حرفه‌ای و باسابقه بروید. در این صورت است که میتوانید اطمینان داشته باشید تا نه تنها در این ساز حرفه‌ای خواهید شد بلکه هزینه به نسبت مناسبی را صرف آموختن ساز مورد علاقه‌تان می‌کنید. امروزه مشاهده می‌شود که بسیاری از آموزشگاه‌ها هزینه‌های هنگفتی را برای تدریس ساز هنگ درام دریافت می‌کنند.

باید بگوییم هزینه‌های گران در صورتی میتواند معقول باشد که برترین اساتید ایران یا جهان این وظیفه را برعهده داشته باشند. بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران ریتم آوا تلاش کرده تا با گردهم آوردن بهترین اساتید هنگ درام شرایطی را برای شما فراهم آورد تا با هزینه ای معقول به آموختن این ساز بپردازید.

هزینه کلاس هنگ درام

همانطور که گفته شد ساز هنگ درام جزء سازهای نوپا و جدید بوده که بسیاری از افراد هنوز نتوانسته‌اند در آن به بالاترین درجات دست پیدا کنند. باید بگوییم یکی از اصلی‌ترین دلایل آن هزینه‌های مرتبط با حضور در این کلاس‌هاست. در وهله اول باید بگوییم با توجه به آموزشگاهی که در آن کلاس موسیقی هنگ درام شرکت می‌کنید و با توجه اساتیدی که وظیفه تدریس را برعهده دارند هزینه‌ها متفاوت است.

اما خوشبختانه آکادمی موسیقی ریتم آوا تلاش کرده تا با گرد هم آوردن برجسته ترین اساتید تهران امکان آموختن هنگ درام در بهترین شرایط وجود داشته باشد. شما میتوانید برای اطلاع از هزینه‌ها به بخش تماس باما مراجعه کرده و با کارشناسان این آکادمی ارتباط برقرار کنید و سوالاتتان را مطرح نمائید.

همچنین بخوانید نکاتی مهم در خرید ساز هنگ درام

مدت زمان آموزش هنگ درام

با اطمینان باید بگوییم که هیچ گاه نمیتوان زمان مشخصی را برای آموزش هنگ درام مشخص نمود. این مسئله ارتباط مستقیمی با تلاش و پشتکار و جدیت شما در آموختن و نواختن این ساز دارد. نمیتوان از یک فرمول واحد برای یادگیری این ساز به افراد مختلف استفاده نمود.

برخی از افراد ذاتا افرادی پرتلاش هستند و همواره بر این باورند که انجام هرکاری در کوتاهترین زمان میتواند آن‌ها را به خواسته‌هایشان برساند. اما برخی دیگر زورکی کارهایشان را پیش میبرند. بدیهی است که آن‌ها در مدت زمانی طولانی تر هنگ درام را یاد میگیرند. اما به طور معمول برای اینکه زمانی را به شما گفته باشیم؛ در مدت 6 ماه الی یکسال آموختن کامل هنگ درام امکان پذیر است.

آموزش هنگ درام در تهران

با توجه به این مسئله که ساز هنگ درام جزء سازهای نوپا و جدید به شمار می‌آید اساتید بسیار کمی در ایران و جهان حضور دارند که نسبت به این ساز به تسلط رسیده‌اند. از همین‌رو اگر خواهان آموزش هنگ درام در تهران هستید باید بگوییم آکادمی موسیقی ریتم آوا جزء معدود آکادمی های فعال در تهران است که میتواند در این راستا به شما کمک کند.

برای اطلاع از سایر سوالات و ابهاماتی که در این زمینه ذهنتان را به خود مشغول کرده میتوانید به بخش تماس باما مراجعه کرده و با کارشناسان و متخصصان آکادمی صحبت کنید. مطمئن باشید که در نهایت آرامش و متانت به تمامی سوالاتتان پاسخ خواهند داد.

نظرات بازدیدکنندگان